Małe owczarki i mops

Co jest najbardziej nęcące w zwierzęciu, a szczególnie dla dzieci?

Oczywiście pocieszna bezradność małych piesków, a czego dzieciaki nie do końca ogarniają, szybko przeradzająca się w wiek dorosły psa, gdyż według liczenia psiego wieku, dwulatek ma ich w odniesieniu do człowieka dwadzieścia jeden. Tak więc szczeniak owczarek niemiecki rasę reprezentujący, rośnie bardzo szybko i trzeba brać pod uwagę fakt, że kupując takiego psa ze względu na zachciankę dzieci, niekoniecznie dobrze trafimy i lepiej jest wybrać rasę inną, nie tak ekspansywną, jeżeli chodzi o wzrost objętości ciała.
Jednak owczarki mają swój urok. Jako psy wilkopodobne są najbardziej zbliżone do natury i przewyższają ich w tym może tylko husky, chociaż i tak niekoniecznie, gdyż potocznie owczarki niemieckie nazywane są przecież wilkami lub wilczurami. Nawet w najpopularniejszym w ostatnich latach serialu, czyli w Grze o Tron, tzw. wilkory mają postać właśnie tych psów.
Czy może jednak inny piesek dla dzieci, aby mogły się dłużej cieszyć jego niewielkim wzrostem, ale jednak takim, który w końcu okaże się większym psem? Taki mops rasa psa przykładowo nie najmniejsza, ale stosunkowo niewielka i dodatkowo bardzo pocieszna, może się okazać rozwiązaniem niemalże doskonałym.
Mopsy są ogólnie uznawane za pieski do towarzystwa i można je z powodzeniem trzymać nawet w małych mieszkaniach. Są niezwykle spokojne, a ich wyraz pyszczka przyjazny i zabawny, a więc nieodmiennie wprowadzający właścicieli w dobry nastrój. Nie wymagają również dużej ilości ruchu, a co w miejskich warunkach jest uważane za aspekt korzystny.